• Посилання скопійовано

Коли РРО може бути скасовано? - роз'яснення від ДФС

Податківці зупинилися на випадках та підставах здійснення скасування реєстрації РРО

Коли РРО може бути скасовано? - роз'яснення від ДФС

ДФС у Чернівецькій області нагадує, що скасування реєстрації РРО відбувається у випадках, коли: 

  • суб’єктом господарювання подано заяву про скасування реєстрації РРО за формою №4-РРО; 
  • вичерпано строк служби РРО, зазначений у реєстрі екземплярів реєстраторів розрахункових операцій або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до Реєстру екземплярів РРО та був зареєстрований у контролюючому органі до створення Реєстру екземплярів РРО; 
  • закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО; 
  • РРО застосовується не за сферою застосування, визначеною Державним реєстром РРО; 
  • виявлено невідповідність модифікації, конструкції та/або версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, включених до Державного реєстру РРО; 
  • установчі документи суб’єкта господарювання згідно із судовим рішенням визнано недійсними; 
  • наявне судове рішення про ліквідацію суб’єкта господарювання — банкрута; 
  • наявне судове рішення щодо припинення суб’єкта господарювання, що не пов’язане з банкрутством; 
  • суб’єкт господарювання — фізособа — підприємець померла, а також у разі оголошення такої особи померлою, визнання недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності; 
  • в контролюючих органах наявні відомості з Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб — підприємців та громадських формувань щодо держреєстрації припинення суб’єкта господарювання; 
  • викрадено РРО; 
  • змінено власника РРО; 
  • щодо господарської одиниці, де використовується РРО, суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт оподаткування контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ПКУ, як про закритий або такий, що не експлуатується суб’єктом господарювання. 

 

Від редакції:

Як проводиться скасування РРО?

Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в Центрі сервісного обслуговування (далі – ЦСО), з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає реєстраційне посвідчення.

У заяві про скасування реєстрації зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за ф. №6-РРО(поштою або безпосередньо в контролюючому органі) або її копії (електронною поштою). 

Протягом п’яти календарних днів з дня отримання заяви про скасування реєстрації та реєстраційного посвідчення за наявності довідки про опломбування з відміткою про розпломбування РРО, надісланої ЦСО до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО, або у разі прийняття рішення контролюючого органу про скасування реєстрації РРО, проводиться  скасування реєстрації РРО шляхом внесення реєстраційного запису до інформаційної системи ДФС та надання (надсилання) суб’єкту господарювання довідки про скасування реєстрації, що засвідчує скасування реєстрації РРО.

***

Читайте також: Коли слід скасовувати реєстрацію РРО? 

Джерело: ДФС у Чернівецькій області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»