• Посилання скопійовано

Хто з СГ може зазначати назви товарів у фіскальних чеках у спрощеному вигляді?

Спрощене зазначення назви товарів у фіскальних чеках стосується тільки фізосіб-«єдинників» І, II та III групи за ставкою 5%. Проте є товари, назву яких потрібно детально зазначати у фіскальному чеку незалежно від групи єдиного податку. Докладніше про це - далі

Хто з СГ може зазначати назви товарів у фіскальних чеках у спрощеному вигляді?

Управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області інформує, що у зв’язку з прийняттям Закону України від З0.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219) повідомляє таке. 

Пункт 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) доповнено положеннями, що для фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, дозволено зазначати назву товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Звертаємо увагу, що при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, необхідно використовувати товарознавчий класифікатор та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Ця норма стосується тільки фізичних осіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку І, II та III групи за ставкою єдиного податку 5%. Тобто вони зможуть зазначати назву товару (послуги) у спрощеному вигляді.

Разом з тим норма щодо зазначення назви товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді не поширюється на таких суб’єктів господарювання:

  • фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку III групи за ставкою єдиного податку 3% та є платниками ПДВ;
  • всіх фізичних осіб – підприємців на загальній системі незалежно від сплати ПДВ;
  • всіх юридичних осіб незалежно від системи оподаткування.

Проте є товари, назву яких потрібно детально зазначати у фіскальному касовому чеку незалежно від групи єдиного податку чи системи оподаткування, це:

підакцизні товари;

  • технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту. (Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджений постановою КМУ від 16.03.2017 №231);
  • лікарські засоби, вироби медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;
  • ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

***

Читайте також: РРО-зміни за Законом №3219

Джерело: ДПС у Вінницькій області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»