
ДПС у своєму листі від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02 надала відповідь на запитання, яким чином заповнити рядки 18 та 19 фіскального чека, якщо частину вартості ліків сплачує покупець, а іншу частину відшкодовує страхова компанія або НСЗУ.
Механізм повного a6o часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та медичних виробів суб'єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, визначається відповідно до Порядку реімбурсацїі лікарських засобів та медичних виробів, затвердженого постановою Кабміну від 28 липня 2021 року №854.
Відповідно до абзацу першого пункту 5 Порядку №854 відпуск суб'єктами господарювання лікарських засобів та/або медичних виробів, які підлягають реімбурсацїі, здійснюється на підставі рецептів, виписаних відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби i вироби медичного призначення, затверджених Міністерством охорони здоров'я України, через електронну систему охорони здоров'я.
Під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках слід зазначати:
форму оплати – у рядку 18: «Безготівкова»,
а засіб оплати – у рядку 19: «Рецепт №… від…».
Податківці звертають увагу, що: позначення засобу оплати не може формалізуватися та використовуватися у вигляді довідника.
Адже продавець має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення конкретної розрахункової операції.
Допускається також відображення в чеку суми реімбурсації як знижки.
Реімбурсація – це виплата компенсацій торговцям ліками тих сум, які не сплачені покупцями. Отже, суми зазначених компенсацій у фіскальних чеках можуть відображатися як знижки.