Мінфін затвердив чергові зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом від 09.12.2011 р. №1588.
Відтепер взяття на облік юросіб, їхніх відокремлених підрозділів та фізосіб-підприємців у податкових органах підтверджується випискою з ЄДР. Отже, жоден госпсуб'єкт тепер не зобов'язаний після реєстрації юрособи або фізособи-підприємця ставити себе на облік в органах ДПС. Замість нього це робитиме держреєстратор.
Щоправда, це не стосується договорів про спільну діяльність, договорів управління майном, а також установ та організацій, відомості про які не включаться до ЄДР.
Як вчинити, якщо юрособа або підприємець змінюють податкову адресу?
У цьому випадку слід вчинити так:
1. Спочатку госпсуб'єкт повинен подати відповідні дані до держрестратора (відповідну реєстраційну картку із новим (зміненим) місцезнаходженням).
2. Після цього дані від держреєстратора надсилаються до ДПІ за основним місцем обліку, де й вносяться відповідні зміни у реєстрах податкових органів. Причому слід врахувати, що за попередньою адресою платник податків перебуватиме на обліку ще місяць після отримання ДПІ даних від держреєстратора.
Чи подавати документи до ДПІ у разі прийняття рішення про припинення юрособи?
Юрособа після звернення з відповідними документами про припинення до держреєстратора має право вибору: самостійно звернутися до ДПІ з пакетом документів або віддати це на відкуп держреєстратору. Останній на вимогу Закону про держреєстрацію в обов'язковому порядку повідомляє про рішення юрособи органи ДПС та ПФУ у цей самий день.