Для того, щоб запровадити податок на виведений капітал з початку 2019 року, відповідний законопроект має бути прийнято в цілому перед другим читанням проекту Закону «Про Державний бюджет на 2019 рік». Це дозволить внести необхідні зміни в остаточну редакцію головного фінансового документу. На цьому наголосила Голова Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна під час спілкування з представниками ЗМІ.
За її словами, запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток – одне з гострих питань перемовин України з Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему.
За інформацією Мінфіну, МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з наступного року в іншому, ніж це запропоновано зареєстрованим законопроектом №8557, у форматі – поетапно для окремих категорій платників.
Голова Комітету переконана, головне, щоб модель ПнВК підтримував бізнес і вона забезпечила очікувані результати стимулювання підприємств, нівелюючи практику ухилення від сплати податків.
«Замінюючи податок на прибуток податком на виведений капітал, ми вже за рік матимемо позитивні результати – зможемо зрозуміти його вплив на економіку та прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження, оцінити зростання виробничих потужностей та оборотів підприємств і, як наслідок, збільшення сум сплачуваних ними податків», – підкреслила Ніна Южаніна.
Остаточне рішення Міжнародного валютного фонду Мінфін має оголосити до кінця жовтня. Розгляд законопроекту профільним Комітетом запланований на наступному засіданні 6 листопада 2018 року.
***
Читайте також:
- 8 листопада ВРУ розгляне законопроект про податок на виведений капітал, – Южаніна
- Доля податку на виведений капітал в руках МВФ, – Южаніна
- Головне науково-експертне управління ВРУ за введення податку на виведений капітал
- Податок на виведений капітал: між Порошенком і Гройсманом
- Податок на виведений капітал замінить податок на прибуток з 2019 року, – Южаніна