Головна Усі новини Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Які проблемні питання виникають у разі отримання ліцензій на операції з пальним? - роз'яснення від Держпраці

Держпраці наголосила, що СГ обов'язково мають отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатації машин

За результатами наради за участю керівників і посадових осіб Управління Держпраці у Черкаській області, ГУ ДФС у Черкаській області та Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області щодо проблемних питань, які виникають при подачі заявниками документів для отримання ліцензії на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним повідомляємо наступне.

Управління Держпраці у Черкаській області, Головне управління ДФС у Черкаській області та Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області дійшли згоди щодо трактування ст. 15 Закону №481, а саме:

  1. У питаннях, що пов’язані з наявністю у суб’єкта господарювання дозволів на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, керуватися роз’ясненням Держпраці від 26.06.2019 р. № 5258/3/5.3-ДП-19.
  2. Наявність дозволу на початок роботи, що виданий органом державного нагляду за охороною праці згідно з Положенням, затвердженим постановою КМУ № 831, не звільняє суб’єкта господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком, затвердженим постановою КМУ №1107, та не замінює їх.
  3. Роз’яснення Держгірпромнагляду, надане суб’єктам господарювання у відповідності до постанови КМУ №1631 про те, що не вимагається отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, не підлягає застосуванню у зв’язку з втратою чинності вищевказаної постанови № 1631 та прийняттям Порядку, затвердженого постановою КМУ №1107. Таким чином, наявність вищевказаного роз’яснення Держгірпромнагляду не звільняє суб’єктів господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком № 1107.
  4. Наявність відмітки центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці про реєстрацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (наприклад відмітка в паспорті посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа про її реєстрацію) не звільняє суб’єкта господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком, затвердженим постановою КМУ № 1107.

***

Читайте також:

Джерело
Держпраці у Черкаській області
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Акциз , Дозвіл , Ліцензія , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?