За результатами наради за участю керівників і посадових осіб Управління Держпраці у Черкаській області, ГУ ДФС у Черкаській області та Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області щодо проблемних питань, які виникають при подачі заявниками документів для отримання ліцензії на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним повідомляємо наступне.
Управління Держпраці у Черкаській області, Головне управління ДФС у Черкаській області та Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області дійшли згоди щодо трактування ст. 15 Закону №481, а саме:
- У питаннях, що пов’язані з наявністю у суб’єкта господарювання дозволів на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, керуватися роз’ясненням Держпраці від 26.06.2019 р. №5258/3/5.3-ДП-19.
- Наявність дозволу на початок роботи, що виданий органом державного нагляду за охороною праці згідно з Положенням, затвердженим постановою КМУ №831, не звільняє суб’єкта господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком, затвердженим постановою КМУ №1107, та не замінює їх.
- Роз’яснення Держгірпромнагляду, надане суб’єктам господарювання у відповідності до постанови КМУ №1631 про те, що не вимагається отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, не підлягає застосуванню у зв’язку з втратою чинності вищевказаної постанови №1631 та прийняттям Порядку, затвердженого постановою КМУ №1107. Таким чином, наявність вищевказаного роз’яснення Держгірпромнагляду не звільняє суб’єктів господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком №1107.
- Наявність відмітки центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці про реєстрацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (наприклад відмітка в паспорті посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа про її реєстрацію) не звільняє суб’єкта господарювання від обов’язку отримати окремі дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що передбачені Порядком, затвердженим постановою КМУ №1107.
***
Читайте також:
- Для зберігання пального в баку авто або у каністрі слід мати ліцензію, - ДФС
- Як отримати ліцензію на операції з пальним: нагадування від ДФС
- Передача пального виконавцю послуг: які податкові наслідки?
- Які дані містяться у Реєстрі ліцензіатів пального та як він ведеться?
- Оптова та роздрібна торгівля пальним чи алкоголем: у чому різниця?
- Як роздрібним продавцям пального отримати дозвіл Держпраці