
Сьогодні Держпідприємництво отримало на погодження проект постанови КМУ, підготовлений Мінекономрозвитку, про ліквідацію Служби та створення нового центрального органу – Державної служби з питань підтримки та розвитку підприємництва, діяльність якого спрямовується через Міністра економічного розвитку і торгівлі України. Обґрунтування про причини ліквідації наведені не були.
З назви нового органу зникає напрям державної регуляторної політики, невідомими залишаються і інші повноваження, які сьогодні є в Держпідприємництві.
Питання розвитку підприємництва, дозвільної та ліцензійної систем, державного нагляду (контролю) тісно пов’язані між собою (наразі вони є квінтесенцією процесу дерегуляції). В свою чергу, вони ж є і базовою складовою регуляторної політики. Зруйнувати цей механізм – зашкодити підприємництву в цілому.
Як неодноразово заявляв Голова Держпідприємництва Михайло Бродський: «Державна регуляторна політика, захист легального бізнесу від тиску контролюючих органів та розвиток підприємництва є нерозривними».
Під загрозою – існування функції незалежного контролю за регуляторною політикою. Особливо сьогодні – коли Світовий банк наполягає на проведенні в країні ефективної регуляторної реформи.
Спрямування та координація діяльності Держпідприємництва через Міністра економічного розвитку і торгівлі неминуче призведе до виникнення цілої низки інституційних конфліктів.
Вважаємо, що будь-які маніпулювання із ліквідацією/створенням відповідного державного органу, його назвою, функціональним наповненням принесе бізнесу і державі лише погіршення.
Багато років відомство співпрацює з представниками бізнесу у тісному контакті та за різними напрямами. За цей час вдалося вирішити чимало проблем, які ставали перешкодою на шляху успішної підприємницької діяльності.
Європейська Бізнес Асоціація висловлювала вдячність за всебічне сприяння у вирішенні резонансних питань, з якими стикається бізнес спільнота в Україні.
Представництво Міжнародної фінансової корпорації в Україні відзначало наполегливу роботу Держпідприємництва в покращенні позицій України у звіті «Ведення Бізнесу 2014».
На адресу Служби постійно приходять листи вдячності від бізнес-асоціацій, громадських організацій, листи-подяки від приватних підприємців за проведену роботу, за удосконаленні умов здійснення господарської діяльності в Україні.
Держпідприємництво категорично не погоджується із зазначеним проектом постанови КМУ і звертається до підприємців, лідерів та членів громадських об’єднань підприємців, партнерів та всіх небайдужих громадян висказати власну думку щодо цього питання на адресу Держпідприємництва, а також Кабінету Міністрів України якнайшвидше.