Згідно зі змінами, внесеними Законом від 12.02.2015 р. №191-VIII до Закону «Про оренду землі»:
1) Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря.
2) Скорочено перелік істотних умов договору оренди землі. Тепер це лише:
- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- строк дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
3) Об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту держреєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.
4) При передачі в оренду земельних ділянок сльгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим ніж 7 років.
5) Визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.
6) Орендна плата справляється у грошовій формі.
За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. При цьому розрахунок має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.
За земельні ділянки державної і комунальної власності розрахунки здійснюються виключно у грошовій формі.
Детальніше про усі зміни, внесені Законом про дерегуляцію, читайте >>>