• Посилання скопійовано

Зміна назви підприємства у зв'язку з декомунізацією: роз'яснює Мінюст

Міністерство юстиції розглянуло деякі питання, пов’язані з застосуванням норм Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Зміна назви підприємства у зв'язку з декомунізацією: роз'яснює Мінюст

Щодо перейменування юрособи у зв'язку з декомунізацією

Міністерство юстиції  у листі від 08.11.2016 р. №38779/31702-0-33-16/8 нагадує, що Законом №317 (чинний з 21.05.2015 р.) юридичним особам, політичним партіям, іншим об’єднанням громадян надавався місячний термін для приведення своїх установчих документів, найменування та/або символіки у відповідність із вимогами цього Закону.

Крім того, цим Законом встановлено відповідальність (у тому числі і кримінальну) за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 6 та п. 1 ч. 2 ст. 7 «Прикінцеві та перехідні положення»).

Мін'юст також зауважує, що Український інститут національної пам’яті оприлюднив Методичний збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У ньому разом із роз’ясненнями положень законодавства з декомунізації, подано перелік прізвищ (псевдонімів) осіб і назв комуністичного тоталітарного режиму, що підпадають під дію Закону, тексти законів, інформаційні матеріали щодо символіки комуністичного тоталітаризму, окремих радянських назв.

 

Щодо сфери державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Статтею 26 Закону №1952-ІV встановлено, що у разі зміни ідентифікаційних даних суб’єкта права, відомостей про об’єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.

Подання та отримання документів за заявою здійснюються у порядку, передбаченому для державної реєстрації прав.

Умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону державної реєстрації прав, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов’язки суб’єктів у сфері державної реєстрації прав визначено Порядком №1127.

Процедуру ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно визначає Порядок №1141. Відповідно до п. 40 цього Порядку у разі внесення змін у зв’язку із зміною відомостей про нерухоме майно, право власності та суб’єкта цього права, інші речові права та суб’єкта цих прав, обтяження прав на нерухоме майно та суб’єкта цих прав, що містяться у Державному реєстрі прав, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав, державний реєстратор вносить до відповідного запису Державного реєстру прав відомості, зокрема щодо підстав для зміни відомостей:

  • назва документа;
  • дата видачі документа;
  • номер документа;
  • ким виданий (оформлений) документ;
  • додаткові відомості про документ.

 

Згідно з пп. 1 п. 11 Порядку №1141 ідентифікаційними даними для юридичної особи (резидента та нерезидента) є найменування юридичної особи та податковий номер.

***

Також читайте такі новини на тему:

Держреєстрація змін у зв'язку з перейменуванням вулиць - без адмінзбору;

Мін'юст про термін для внесення змін у зв'язку з перейменуванням вулиць;

Все про форму №20-ОПП - кому, коли та як подавати і що буде за неподання?

Перейменували місто або вулицю - подайте повідомлення за ф. №20-ОПП

Особливості оформлення ЕЦП у разі перейменування вулиць;

-Переоформлення документів дозвільного характеру при перейменуванні вулиць - роз'яснює Держпраці;

-Перейменування вулиць: чи проводити платнику ПДВ перереєстрацію?

Перейменування вулиці не зобов'язує відразу міняти реєстрацію - Мін'юст;

Перейменування вулиць: дії громадян.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Міністерство юстиції

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»