
Кабмін постановою від 15.04.2025 №444 затвердив Методику визначення об'єму необлікованого пального.
Цю Методику розроблено з метою визначення об'єму необлікованого пального, виявленого під час його зберігання та/або реалізації, зокрема для цілей застосування п. 26 - 28 ч. 2 ст. 46 Закону №3817.
Для контролю наявності пального на акцизних складах, в яких здійснювалось приймання, перевантаження, відпуск, зберігання та транспортування пального, матеріально відповідальні особи суб'єкта господарювання, зокрема на вимогу та у присутності контролюючого органу під час перевірки, повинні здійснювати вимірювання кількості пального:
- у місцях зберігання за допомогою законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки;
- на акцизних складах щодоби (щодобовий облік обігу пального) за допомогою рівнемірів (рівнемірів-лічильників) відповідно до Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів.
Розпорядники акцизних складів надають ДПС та її територіальним органам зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 27.11.2018 №944.
Постанова набере чинності з дня опублікування. Станом на 17.04.2025 не опублікована.