
Урядовий портал повідомляє, що з 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проєкту у сфері державного експортного контролю, який було запроваджено близько року тому.
Відтепер учасники міжнародних передач, які використовують систему ІКСЕК Stratlink, можуть отримати дозвільний документ одразу після його підписання керівником Держекспортконтролю у своєму електронному кабінеті. Одночасно з тим дозвіл надсилається до Єдиного державного інформаційного вебпорталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». Отже, очікувати на паперову версію більше не потрібно.
«Від самого початку проекту понад 250 суб’єктів вже приєдналися до системи, і багато хто з них активно користується сервісом, подавши по 15–35 заяв на імпорт критично важливих для фронту товарів. Онлайн-формат дає змогу працювати 24/7 з будь-якої точки країни, зменшує кількість помилок завдяки автоматизації частини процесів, а тепер ще й забезпечує оперативне отримання дозволів. З 1 травня додається можливість отримати дозвіл на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання у електронному вигляді», – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Серед переваг нововведення:
- миттєве отримання дозволу одразу після його підписання;
- можливість попереднього ознайомлення з проектом дозвільного документа та його особливими умовами;
- зниження ризику технічних помилок — завдяки можливості побачити проект документа та повідомити службу у разі виявлення невідповідностей у ньому.
До кінця 2025 року планується перевести у цифрову форму всі дозвільні документи у сфері експортного контролю. Тому всім учасникам ринку, які ще не долучилися до роботи в ІКСЕК, варто починати працювати в системі вже зараз. Заходьте та реєструйтесь у робочому кабінеті ІКСЕК на сайті Держекспортконтролю.
Довідково
ІКСЕК — це українська локалізація програмного забезпечення Stratlink, яке використовується органами експортного контролю більш ніж у десяти країнах світу.