ДФСУ у листі від 26.10.2017 р. №2400/6/99-99-13-02-03-15/ІПК роз'яснила, що дохід, отриманий фізособою як додаткове благо у вигляді вартості безоплатного харчування включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах. При цьому вказаний дохід є базою нарахування ЄСВ.
Окрім того, операції підприємства з безкоштовного харчування своїх працівників на умовах "шведського столу" для такого підприємства - платника ПДВ є об'єктом оподаткування ПДВ, під час здійснення яких ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку. Сума ПДВ, сплачена (нарахована) підприємством в оплаті вартості харчування, включається до податкового кредиту відповідно до ст. 198 та ст. 201 ПКУ.
Щодо податку на прибуток, то положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на різницю по операціях з надання платником податку на прибуток безкоштовного харчування своїм працівникам. Такі операції відображаються згідно з правилами бухбліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
З питання відображення операцій з безкоштовного харчування працівників в бухобліку податківці рекомендують звернутись до Мінфіну.
***
Читайте також на цю тему:
- Харчування працівників за ціною нижче собівартості: нюанси оподаткування
- Купуємо каву та печиво в офіс або годуємо працівників під час вахти
- Годуємо працівників за «шведським столом» (тут і тут)
- Організовуємо святковий вечір (із стравами та напоями) для працівників
- Відображаємо витрати на організацію харчування в бухгалтерському та податковому обліках (тут і тут)
- Наслідки оплати харчування працівників під час відрядження