• Посилання скопійовано

Повний перехід на новий формат платіжок при сплаті податків та ЄСВ перенесено на 1 грудня

У роз‘ясненні від НБУ регулятор зобов’язує банки забезпечити перехід на використання виключно структурованого призначення платежу під час сплати податків та зборів до 01.12.2023. Тож СГ потрібно заповнювати платіжки за правилами обслуговуючого банку

 Повний перехід на новий формат платіжок при сплаті податків та ЄСВ перенесено на 1 грудня

Ми вже писали, що Мінфін наказом від 22.03.2023 р. №148 затвердив новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення. Докладний аналіз змін ми наводили ось тут.

І хоча Порядок №148 почав діяти ще з 1 квітня 2023 року, але до 1 липня діяв перехідний період. 

Тобто до 1 липня можна було заповнювати платіжки як за новими, так і за старими правилами. Проте це було в теорії – на практиці не всі банки підготувалися до змін, і їхні клієнти все ще складали платіжки за старими правилами. 

А з 1 липня це стало протизаконно. Податківці вже вказували на обовʼязковість застосування нових правил. 

 

Банки не готові до нових правил

І тому вони звернулися через Незалежну асоціацію банків України для врегулювання питання відтермінування необхідності обов'язкового заповнення клієнтами банків реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення у структурованому форматі, передбаченому наказом Мінфіну від 22.03.2023 р. №148.

 

Що вказав НБУ?

НБУ відреагував на звернення і вказав, що він зобов'язує банки забезпечити перехід на використання виключно структурованого призначення платежу під час сплати податків та зборів до 01.12.2023 р. Про це йдеться в моніторингу НАБУ за 26 – 30 червня 2023 року.

 

Як зараз діяти платникам податків?

Офіційних розʼяснень щодо цієї проблеми від Мінфіну та ДПС не було. Офіційної інформації від НБУ для клієнтів банків також немає. 

Не платити податки та ЄСВ теж не вихід. 

Тому зараз клієнти банків складають платіжні інструкції за тими формами і правилами, які їм підготував їхній обслуговуючий банк. Якщо у вас декілька рахунків у різних банках, у вас є вибір – дізнатися, який з ваших банків вже готовий до нових правил заповнення реквізиту «Призначення платежу» і платити з рахунку саме в тому банку.

 

UPD_10/07/2023

Нарешті ДПС визначилася із заповненням платіжок для сплати податків та ЄСВ. Якщо банк не забезпечив розробку ПЗ в частині використання нового формату реквізиту «Призначення платежу», можна використовувати старі правила для його заповнення. Про це та про рекомендації ДПС щодо заповнення нового формату ми розповіли ось тут

***

Читайте також

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»