Значна частина малих мереж АЗС може закритися, особливо в невеликих містах i селах, де їхня діяльність є критично важливою для забезпечення життєдіяльності громад та регіональних економік. Про це пише Н. Южаніна.
Не допустити цього закликає Асоціація паливно-енергетичного бізнесу.
«3 досвіду наших членів ми бачимо, що вже зараз малий бізнес змушений шукати шляхи виживання через перепони у веденні бізнесу. Ще більше фінансове навантаження, як-от авансовий внесок з податку на прибуток, може призвести до масового закриття підприємств».
Асоціація просить переглянути зазначену норму і висловлює прагнення долучитися до пошуків компромісних рішень, які дозволять зберегти функціонування малого та середнього бізнесу в паливному секторі, забезпечивши при цьому ефективне наповнення бюджету.
Нагадаємо, що 17 вересня ВРУ прийняла за основу законопроєкт №11416-д про внесення змін до ПКУ щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Ним передбачається:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%. Але бізнес не підтримує цю зміну, оскільки вважає, що це ще більше переведе трудові відносини в "тінь";
- встановлення ВЗ для ФОПів І, ІІ та IV груп у розмірі 10% від МЗП;
- встановлення ВЗ у розмірі 1% від доходу для ФОПів та юросіб ІІІ групи ЄП;
- підвищення ВЗ обмежене податковим періодом, в якому буде скасовано воєнний стан;
- ВЗ буде спрямовуватись через спецфонд виключно на фінансування ЗСУ;
- збільшення ставки податку на прибуток фінустанов до 50%;
- встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для АЗС;
- щомісячна звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Ця норма почне діяти з 1 січня 2025 року. Тож за IV квартал 2024 р. звітуватимемо ще разом, а за січень 2025 р. доведеться подавати відповідну нову звітність. Звісно, її форму й порядок складання ще має затвердити Мінфін, а ДПС підготувати відповідні е-формати.
Докладніше про новації читайте в аналітиках від редакції тут і тут.
А усі новини на тему податкових змін-2024 можете переглянути за посиланням>>>