• Посилання скопійовано

20 січня - перша сплата ВЗ фізособами-"єдинниками" І, ІІ та IV груп за себе за січень

Для сплати ВЗ відкрито бюджетні рахунки для фізосіб-«єдинників» – код класифікації доходів бюджету 11011700. Строк для сплати для "єдинників" І, ІІ та ІV груп - 20 січня. Хто може не сплачувати ВЗ з цієї категорії осіб - дивіться в новині

20 січня - перша сплата ВЗ фізособами-"єдинниками" І, ІІ та IV груп за себе за січень

ДПСУ повідомила, що Законом України від 04.12.2024 №4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» передбачено, що платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування з 01.01.2025, сплачують військовий збір.

Для його сплати відкрито бюджетні рахунки:

  • юридичним особам (ІІІ група) – за кодом класифікації доходів бюджету 11011800 «Військовий збір, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група)»;
  • фізичним особам – підприємцям (платникам єдиного податку) – за кодом класифікації доходів бюджету 11011700 «Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами – підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування».

Реквізити зазначених рахунків розміщено на головній сторінці вебпорталу ДПС за посиланням.

Про рахунки редакція писала  - ось тут

Але треба врахувати, що з 2025 року могли бути внесені зміни. Поки загальної офіційної інформації від ДПС або Держказначейства немає. Строк для сплати для "єдинників" І, ІІ та ІV груп - 20 січня, тож час ще є.

Від редакції: Коли "єдинники" можуть не сплачувати ВЗ?

Докладно про правила застосування ВЗ "єдинниками" ми розповідали тут. Наразі зупинимося на нюансах щодо пільг зі сплати ВЗ.

Несплата ВЗ фізособами-“єдинниками” І та ІІ груп з ТОТ

“Єдинники” І та ІІ груп, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на ТОТ станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати військовий збір за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.

При цьому якщо платники збору – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп не сплачують єдиний податок та військовий збір, такі особи не заповнюють декларацію платника ЄП за період, в якому єдиний податок та військовий збір не сплачувався.

Для таких платників збору, які скористалися правом не сплачувати військовий збір, ДПС не проводить нарахування авансових внесків з військового збору.

Податкові зобов’язання із сплати військового збору нараховуються таким платникам збору за періоди, за які був сплачений військовий збір, що відображені в декларації платника єдиного податку.

Штрафні санкції та пеня за несплату ВЗ до таких платників не застосовуються.

Дати початку та завершення активних бойових дій, виникнення та припинення можливості бойових дій або початку та завершення тимчасової окупації території України визначаються відповідно до даних Переліку №309.

Але якщо ФОП переїхав з ТОТ у безпечніше місце на території України, увага:  ці пільги не застосовуються з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому проведено державну реєстрацію зміни місцезнаходження ФОП на іншу територію України.

Якщо у "єдинника" немає доходу? 

На жаль, правило «немає доходу, немає податку» діятиме стосовно ВЗ тільки для ФОП ІІІ групи. Тобто сплата ВЗ відбуватиметься за принципом ЄП. Так, І і ІІ групи сплачуватимуть його незалежно від наявності доходу у звітному періоді. 

Втім на ВЗ поширили й пільгу, яка теж застосовується тільки щодо ЄП.

ФОПи-”єдинники” І та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ВЗ протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, яка триває 30 і більше календарних днів, що підтверджується витягом з ЕРЛН.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЄРЛН подається за заявою у довільній формі.

Мобілізовані ФОПи

За Законом №4113 буде введено окреме правило для мобілізованих самозайнятих осіб (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", на весь період їх військової служби, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з ПДФО, ЄП, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі відповідної звітності.

Інших пільг Законами №4014 та №4113 не встановлено.

***

Читайте також:

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»