• Посилання скопійовано

Депутати підготували зміни в оподаткуванні платою за землю

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3922 «Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині плати за землю»

Депутати підготували зміни в оподаткуванні платою за землю

22 липня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3922 "Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині плати за землю". 

Зокрема, пропонується ст. 274 ПКУ доповнити новими пунктами щодо ставок земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження). А саме встановити:

  • плату за користування земельними ділянками, які використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено, - у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок;
  • ставку податку за земельні ділянки на землях водного фонду - у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки;
  • ставка податку за земельні ділянки на землях водного фонду, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами, - у розмірі, визначеному п. 288.5 ПКУ.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (нова редакція п. 287.6 ПКУ).

Також запропоновано платників ЄП звільнити від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

На думку законтворців, ці доповнення до ПКУ сприятимуть належному оформленню правовстановлюючих документів на землю для суб’єктів господарювання юридичних та фізичних осіб, які є землекористувачами земельних ділянок, право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини).

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»