• Посилання скопійовано

Чи є пільги з майнових податків на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов’ֺязкову евакуацію?

Податківці розповіли, чи є пільги зі сплати за землю та податку на нерухомість на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов’ֺязкову евакуацію

Чи є пільги з майнових податків на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов’ֺязкову евакуацію?

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу, що з  16  березня  2024 року набрав  чинності  Закон України від 23 лютого 2024 року №3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайнкомунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», яким, зокрема, врегулювано питання встановлення податкових пільг з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на територіях, щодо яких прийнято рішення про обов’язкову евакуацію населення (прийняття рішення сільських, селищних, міських рад, військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій є обов’язковим). 

Так, відповідно до частини третьої статті 33 Кодексу цивільного захисту населення рішення про проведення евакуації приймають:

  1. на державному рівні - Кабінет Міністрів України;
  2. на регіональному рівні - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації;
  3. на місцевому рівні - районні, районні у містах Києві чи Севастополі державні адміністрації, відповідні органи місцевого самоврядування.

Відповідно до Кодексу зазначені рішення є підставою для обов’язкового прийняття відповідним органом місцевого самоврядування або військовою адміністрацією чи військово-цивільною адміністрацією (на територіях, де тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідні сільські, селищні, міські ради) в межах територій, щодо яких прийнято рішення про обов'язкову евакуацію населення, рішень про встановлення податкових пільг зі сплати плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб (абзаци третій – п’ятий пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Органи місцевого самоврядування, військові адміністрації або військово-цивільні адміністрації зобов’язані щокварталу в 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам за місцем розташування земельних ділянок, земельних часток (паїв), об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, станом на перше число відповідного кварталу, інформацію щодо рішень про встановлення податкових пільг зі сплати плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб, прийнятих на підставі рішень органів, зазначених у частині третій статті 33 Кодексу цивільного захисту населення (крім керівників суб'єктів господарювання), про обов'язкову евакуацію населення.

Це роз’яснення викладене в Інформаційному листі ДПС України №2/2024: «Вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства».

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»