• Посилання скопійовано

Фізособа працює на декількох підприємствах: де можна застосовувати ПСП?

ПСП застосовується лише за одним місцем нарахування (виплати) заробітної плати. Це означає, що працівник, який має кількох роботодавців, може скористатися пільгою лише в одного з них — за власним вибором

Фізособа працює на декількох підприємствах: де можна застосовувати ПСП?

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що право на податкову соціальну пільгу (ПСП) – це інструмент податкової підтримки найманих працівників, який дозволяє зменшити розмір податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що утримується із заробітної плати. Проте для її застосування необхідно дотриматися чітких умов, встановлених Податковим кодексом України (ПКУ).

 

За яким місцем можна отримувати пільгу?

Відповідно до пункту 169.2.1 статті 169 ПКУ, ПСП застосовується лише за одним місцем нарахування (виплати) заробітної плати. Це означає, що працівник, який має кількох роботодавців, може скористатися пільгою лише в одного з них — за власним вибором.

Щоб скористатися правом на пільгу, працівник подає роботодавцю заяву про застосування податкової соціальної пільги (підпункт 169.2.2 пункту 169.2 статті 169 ПКУ). До заяви також додаються документи, що підтверджують право на пільгу. Перелік необхідних документів та порядок їх подання встановлює Кабінет Міністрів України.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

 

Коли ПСП не застосовується?

Важливо знати, що пільга не застосовується у таких випадках (підпункт 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 ПКУ):

  • до доходів, що не є заробітною платою, зокрема премій, винагород тощо;
  • якщо особа одночасно отримує заробітну плату та доходи у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
  • до доходів від підприємницької або незалежної професійної діяльності, у тому числі для ФОПів.

Для державних службовців ПСП застосовується автоматично — без подання заяви, але за наявності підтверджувальних документів.

Нагадуємо, що право на ПСП має працівник, заробітна плата якого не перевищує певного порогу доходу, встановленого на початку року. Цей поріг визначається шляхом множення місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи (на 1 січня звітного року) на 1,4 та округленням до найближчих 10 гривень.

***

Читайте такожЯкими є розмір ПСП і граничний розмір доходу для її застосування у 2025 році?

Джерело: ДПС у Київській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»