• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Подарункові сертифікати від роботодавця оподатковуються як додаткове благо

Вилучено з «Моїх новин»

Податківці роз’яснили особливості оподаткування вартості подарункових сертифікатів, наданих підприємством до свят своїм працівникам

Подарункові сертифікати від роботодавця оподатковуються як додаткове благо

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Відповідно до пп.«е» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий ним як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст.165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Водночас пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% від однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (в 2014р. — 609 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Отже, у разі якщо роботодавець надає подарункові сертифікати визначеному (ідентифікованому) колу працівників, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо та оподатковується за ставкою 15 (17)% у джерела виплати з урахуванням вимог пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПІ у Оболонському районі м.Києва ДПС

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»