Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг відповідно до пункту 187.1 статті 187 розділу V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з пунктом 201.7 статті 201 розділу V ПКУ податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) та підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка здійснюється платником податку — продавцем не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписування, згідно з абзацом другим пункту 201.10 статті 201 ПКУ (з урахуванням вимог пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ). У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається у додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом ДПС, та враховується при визначенні загальних податкових зобов’язань.
Відповідно до п. 11 підр. 2 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ реєстрація податкових накладних платниками ПДВ — продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, в яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень, — з 1 січня 2012 року. Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.
Таким чином, на дату отримання передоплати за товари/послуги продавець повинен визначити суму податкових зобов’язань та виписати податкову накладну на суму отриманої передоплати і зареєструвати таку накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (сума ПДВ становить понад 10 тисяч гривень).
ПКУ не вимагає відділяти товари від послуг при виписуванні податкових накладних
Виставлено рахунок на оплату, який містить товар (з кодом УКТ ЗЕД) та послугу. Перша подія — повна оплата рахунка. Виписано податкову накладну на товар і послугу та зареєстровано в Єдиному реєстрі. Чи правомірною є вимога виписати 2 податкові накладні на товар та послугу окремо, якщо у п. 201.7 ПКУ та порядку заповнення податкової накладної не зазначено, що слід розділяти товар і послугу?
Джерело: ДФС в Одеській області
Рубрика: Оподаткування/ПДВ
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати