
Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 №10, зокрема п. 8 прописано обов’язок зареєструвати електронну податкову накладну у Єдиному реєстрі, - звертають увагу у Головному управлінні Міндоходів у Волинській області.
Ця норма поширюється на платників ПДВ незалежно від того, чи підпадає податкова накладна під критерії з п.11 підрозділу 2 р. XX Податкового кодексу України. Це означає, що електронна податкова накладна на суму ПДВ, що не перевищує 10 тисяч гривень, повинна бути проведена через Єдиний реєстр.
Ця ж вимога стосується електронних податкових накладних на товари, які не належать до підакцизних і не є імпортованими, - наголошують фахівці Міндоходів.
Використання електронної форми податкової накладної остаточно врегульовано у Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 №10. Можливість оформлення електронної форми податкової накладної нарівні з паперовою ввели ще 1 липня 2012 року.
В той же час п. 201.1. Податкового кодексу України передбачає право вибору форми податкової накладної покупцеві. Продавець за наявності технічних можливостей зобов’язаний виписати електронну податкову накладну, помітивши її знаком «Х» у верхній лівій частині у відповідному полі. Для її підписання уповноважена особа повинна мати цифровий підпис (пп.2 п.2, п. 18 Нового порядку).