
У листі від 27.11.2015 р. №11145/Б/99-99-19-03-02-14 фіскальний орган нагадує, що відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПКУ розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до накладної, що видана їх отримувачу, підлягає реєстрації в ЄРПН: постачальником (продавцем) товарів/послуг (якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника); отримувачем (покупцем) товарів/послуг (якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) їх постачальнику).
ДФС наголошує: якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець цих товарів/послуг втрачає статус платника ПДВ, він втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку. А тому підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця відсутні.
Якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник цих товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову накладну на суму збільшення. В графі «Код отримувача» проставляє умовний ІПН покупця «100000000000», у графі «Особа (платник податку) – продавець» зазначається «Неплатник».
При цьому ДФС нагадує, що питання про скасування анулювання реєстрації платника може бути розглянуто ДФС:
- у разі внесення до ЄДР запису про скасування відповідного запису, прийняття рішення головними управліннями ДФС в областях, м. Києві щодо скасування рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника ПДВ та отримання такого рішення ДФС;
- у разі надходження рішення суду, яке набрало законної сили, про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.