ДФСУ у листі від 29.06.2016 р. №14187/6/99-99-15-03-02-15 роз'яснила, що платник податку - постачальник (продавець) товарів/послуг на дату отримання суми авансового платежу від платника податку - отримувача (покупця) таких товарів/послуг зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ.
Якщо у подальшому виникають обставини, внаслідок яких товари/послуги не будуть поставлені, а аванс повертається покупцю, то у постачальника (продавця) товарів/послуг виникає право на зменшення раніше нарахованої суми податкового зобов'язання з ПДВ на підставі складеного ним розрахунку коригування до податкової накладної та зареєстрованого в ЄРПН. Обов'язок щодо реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН покладається на отримувача (покупця) товарів/послуг.
Щодо відображення у звітності з ПДВ податківці зазначили, що коригування ПЗ відображається у рядку 7 декларації з ПДВ. При його заповненні обов'язковим є подання (Д1) (додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів, та/або (Д7) (додаток 7).
Рядок 7 декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123"/"0130" дорівнює сумі значень рядків 3 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
Отже, коригування суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ - постачальником (продавцем) зернових культур суми ПЗ з ПДВ у зв'язку з поверненням покупцю раніше перерахованого ним авансового платежу за такі зернові культури, які не були поставлені, відображається у рядку 7 декларації з ПДВ із позначкою "0121" на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (складеної до 01.01.2016 р.), складеного суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ - постачальником (продавцем) та зареєстрованого в ЄРПН платником податку - отримувачем (покупцем).