Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

На яких підставах ДФС прийматиме рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Уряд затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації

Рішення прийняте для забезпечення реалізації механізму зупинення реєстрації податкових накладних, запровадженого Законом №1797. Про це ми докладно розповідали в аналітиці>>

Кабмін постановою від 29.03.2017 р. № 190 встановив, що комісія ДФС приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника ПДВ згідно з пп. "в" пп.  201.16.1 ПКУ:

  • письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК,
  • та/або копій документів.

Їх платник податку має право подати до органу ДФС протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/РК.

 

Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування будуть:

1) ненадання платником податку письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації;

2) ненадання копій документів відповідно до підпункту “в” пп. 201.16.1 ПКУ;

3) надання копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до ДФС за основним місцем обліку не пізніше  вищезазначеного строку у 365 к.д.

 

Від редакції

Зверніть увагу! Відповідно до п. 74.2 ПКУ, у ЄРПН має проводитись постійний автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних і розрахунків коригування відповідним критеріям. 

А зазначені критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, повинен визначати Мінфін у відповідному своєму наказі. Але наразі навіть проекту такого наказу ще немає.

Тож, за якими критеріями ризику будуть з 1 квітня 2017 року зупиняти реєстрацію ПН та РК в ЄРПН, поки що невідомо. Як тільки з'явиться відповідна інформація, ми одразу про це повідомимо. 

 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
КМУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 16

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?