Про це нагадує ДФС у Тернопільській області.
Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. №1204.
Зокрема, п. 1 Порядку №1204 визначено, що у випадках, якщо дані перевірки результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про завищення від’ємного значення суми ПДВ платника податків, яка заявлена у податкових деклараціях, уточнюючих розрахунках, контролюючий орган визначає зменшення від’ємного значення суми ПДВ і складає податкове повідомлення-рішення за формою «В4».
Якщо контролюючий орган під час перевірки встановлює факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, яке залишилося непогашеним станом на 1 липня 2015 року в звітності з ПДВ, що призвело до завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, до такого платника податку, крім штрафів, передбачених ст. 123 ПКУ, застосовується штраф у розмірі 10% суми завищення від’ємного значення.
До від’ємного значення належить від’ємне значення сум ПДВ, що залишилося непогашеним станом на 1 липня 2015 року, що обліковується в звітності з ПДВ та включає:
- від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду;
- непогашене від’ємне значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду.
Штрафні санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, застосовуються у випадках, якщо за результатами перевірки зменшено залишок від’ємного значення ПДВ та внаслідок цього зменшено суму бюджетного відшкодування або донараховано суму податкового зобов’язання з ПДВ.
Разом з тим, у таких випадках Порядком №1204 передбачено направлення податкових повідомлень-рішень за іншими формами, зокрема за формами: «Р», «В1» або «В3».