Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук під час засідання Громадської ради при ДФС 14 липня.
«Наші працівники працюють у посиленому режимі. Всі надані пакети документів оперативно опрацьовуються та надаються відповідні висновки по кожному такому повідомленню. На сьогодні за результатами розгляду надісланих повідомлень підтверджено 40% та відмовлено у реєстрації 60% податкових накладних/розрахунків коригування», – розповів Микола Чмерук.
Він, зокрема, звернув увагу присутніх на необхідності подання виключно тих документів, які свідчать про реальність операції по відмовленим податковим накладним.
«Ті документи, які надходять до нас в електронному вигляді, потребують набагато менше часу для підготовки відповідного рішення. На опрацювання документів, які подаються у паперовому вигляді, потрібно більше часу через їх великий обсяг. Тому дуже просимо не надсилати зайвих та непотрібних документів, оскільки це полегшить нам роботу та дасть змогу вчасно реагувати на всі звернення», – підкреслив посадовець.
Він також зазначив, що на сьогодні ДФС проводить роз’яснювальну роботу не лише серед платників податків, а й серед своїх співробітників.
«Ми бачимо проблемні питання, які виникають при реєстрації податкових накладних та їх зупиненні, і намагаємося оперативно їх вирішувати», – наголосив посадовець.
У свою чергу представники громадськості висловили зауваження щодо необхідності доопрацювання критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі. Всі напрацювання податкового комітету Громадської ради будуть передані до фіскальної служби для їх врахування у подальшій роботі.
Голова Громадської ради при ДФС Дмитро Олексієнко, зокрема, відзначив зацікавленість з боку представників фіскальної служби у діалозі з представниками громадськості та бізнесу щодо врегулювання питань, пов’язаних з ситуацією щодо призупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Крім того, фахівці ДФС завжди беруть активну участь у роботі податкового та митного комітетів Громадської ради та завжди відкриті до співпраці.
***
Читайте також на цю тему:
- Мінфін про роботу системи призупинення реєстрації накладних: "Проблема є, але ми її вірішуємо"
- Блокування реєстрації податкових накладних - у запитаннях та відповідях від ДФСУ
- Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК - в новій версії "Єдиного вікна" 1.25.18
- Бізнес звільнили від штрафів за несвоєчасну реєстрацію накладних через кібератаку: прийнято закон!
- Як оскаржити рішення ДФСУ про відмову у реєстрації податкової накладної: затверджено порядок
- Затверджено перелік кодів УКТ ЗЕД для моніторингу відповідності податкових накладних критеріям ризику
- Подання інформації для відновлення реєстрації податкової накладної: нове роз’яснення ДФС
- Несвоєчасна реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування - від А до Я