Коментар до листа ДФСУ від 05.12.2017 р. №2826/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
По-перше, податківці вказали, що у декларації з ПДВ зазначаються дані, вказані у складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані у ПН за операцією, яка фактично не здійснювалася (тобто визнана такою, що помилково складена), і РК до неї, не підлягають відображенню у декларації з ПДВ та/або в уточнюючому розрахунку. Тобто ані помилкові ПН, ані РК до них для анулювання не будуть відображатися у декларації. Якщо хтось з платників ПДВ включив їх у декларацію та в уточнюючі розрахунки, то потрібно буде виправити цю ситуацію шляхом подання уточнюючих розрахунків на їх виключення.
По-друге, ПН та РК, які не визнані як помилкові, і в яких збільшено суму компенсації, відображаються у звітності з ПДВ того звітного періоду, в якому їх складено (незалежно від дати їх реєстрації в ЄРПН).
По-третє, у разі складання та реєстрації в ЄРПН РК до ПН, яка не визнана помилковою, на зменшення суми компенсації у межах граничного терміну для такої реєстрації, постачальник зменшує податкові зобов’язання з ПДВ на підставі такого розрахунку коригування у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його складено. У випадку реєстрації РК з порушенням встановлених термінів реєстрації зменшувати ПЗ з ПДВ слід буде у декларації у періоді реєстрації РК.
По-четверте, у випадку виникнення невідповідності між відповідними показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН платнику необхідно виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди.
Від себе додамо, що невідповідність може бути пов’язана й із даними ЄРПН. Тому потрібно ретельно перевірити, як подані звітності так й дані ЄРПН.
З цього приводу податківці вже надавали роз’яснення. Про це ми писали тут.
***
Читайте також: Причини виникнення показника «Override» у колишніх спецрежимників - офіційний лист ДФСУ