ДФСУ у листі від 27.12.2017 р. №3157/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що відповідно до п. 201.8 ПКУ право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ.
А вже згідно з п. 184.1 ПКУ встановлено правила дії реєстрації платником ПДВ. Вона діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.
З моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних (п. 184.5 ПКУ).
Але за п. 184.6 ПКУ у разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.
Крім того, п. 184.7 ПКУ встановлено обов’язок платника визначити податкові зобов'язання з ПДВ у випадках, передбачених цим пунктом, не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку.
Саме тому день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ, а отже, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право складати податкові накладні.
Отже, складена ПН без помилок та зареєстрована в ЄРПН у день анулювання реєстрації постачальника дає право на податковий кредит.
***
Читайте також:
- Коли покупець має право на податковий кредит на підставі податкових накладних, в яких є помилки
- Які документи підтверджують право на податковий кредит?
- ДФС про підтвердження податкового кредиту з ПДВ за електронним транспортним квитком
- Податкова накладна з помилкою у даті складання: чи можливо включити до податкового кредиту