
ДФСУ в індивідуальній консультації від 16.08.2018 р. №3558/6/99-99-15-02-02-15/ІПК звертає увагу, що положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суми ПДВ, за якими не отримані податкові накладні від постачальників.
Водночас податківці зазначили, що для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток має використову дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Згідно п. 2 ст. 9 Закону №996 первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити, зокрема:
- назву документа (форми);
- дату складання;
- назву підприємства, від імені якого складено документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Таким чином, витрати підприємства формуються за правилами бухгалтерського обліку на підставі первинних документів.
Проте з питання віднесення до витрат сум ПДВ, за якими не отримано податкові накладні від постачальників та списання на рахунок 949 у бухгалтерському обліку, податківці рекомендують звернутись до Мінфіну.