• Посилання скопійовано

Податкова накладна - не місце для державної таємниці

Податківці проконсультували, чи можна не зазначати один із обов’язкових реквізитів податкової накладної у разі, якщо це порушить державну таємницю

Податкова накладна - не місце для державної таємниці

Яка інформація може стати державною таємницею, визначає закон, а її порушення, тобто розголошення стороннім особам, суворо карається. Але як бути, якщо державною таємницею є інформація, яка належить до обов’язкових реквізитів ПН/РК?  

Нагадаємо, що у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:

  • порядковий номер податкової накладної;
  • дата складання податкової накладної;
  • повна або скорочена назва або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, продавця товарів чи послуг;
  • податковий номер платника податку (продавця та покупця);
  • повна або скорочена назва або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, - покупця (отримувача) товарів чи послуг;
  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
  • ціна постачання без урахування податку;
  • ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
  • загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
  • код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

ДФСУ у ІПК від 19.12.2018 р. №5307/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначає, що податкова накладна, у якій не зазначено будь-який з обов'язкових реквізитів, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, не може бути зареєстрована у ЄРПН та, відповідно, не дає права отримувачу товарів чи послуг на включення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.

При цьому ПКУ не передбачено особливостей заповнення податкових накладних за операціями, інформація про які містить державну таємницю.

Таким чином, законодавчо не передбачено можливості незазначення одного з обов’язкових реквізитів ПН, навіть якщо його оприлюднення порушує державну таємницю.

Окрім цього, податківці порадили з метою узгодження питання відображення даних, що є державною таємницею, у податковій накладній звернутися до профільного міністерства  для ініціювання внесення змін до чинного законодавства, зокрема в частині складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних за операціями, інформація щодо яких містить державну таємницю. 

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»