• Посилання скопійовано

Помилково зареєстрували ПН на неплатника ПДВ: як відкоригувати?

У випадку реєстрації постачальником податкової накладної на неплатника покупець-платник ПДВ не має права скористатися податковим кредитом

Помилково зареєстрували ПН на неплатника ПДВ: як відкоригувати?

Офіс ВПП ДФС нагадує, що податкова накладна виписана та зареєстрована на неплатника, а покупець не повідомив що є платником ПДВ та вимагає надати йому зареєстровану податкову накладну.

При здійснення операцій з постачання товарів та послуг (згідно з пп. 201.10 ПКУ  платник податків зобов’язаний в установлений термін скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів та послуг, є для покупця таких товарів та послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Отже, у випадку реєстрації постачальником податкової накладної на неплатника, покупець не має права скористатися податковим кредитом.

 

Як постачальнику виправити помилку?

Постачальник (продавець) повинен скласти розрахунок коригування з урахуванням таких особливостей:

  • у полі "Дата складання" зазначається дата, на яку було виявлено помилку в ІПН покупця;
  • у заголовній частині розрахунка коригування зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилковим ІПН;
  • у розділі Б зазначаються зі знаком "-" (виводяться в "0") відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником.

Продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

  • реквізити заголовної частини податкової накладної зазначаються без помилок, тобто у полі "ІПН покупця" має бути вказаний правильний ІПН отримувача (покупця);
  • у полі "Дата складання" зазначається дата виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), тобто дата складання податкової накладної з "помилковим" ІПН;
  • такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з "помилковим" ІПН отримувача (покупця);
  • у розділі Б такої податкової накладної зазначається обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з "помилковим" ІПН.

Якщо така помилка виявлена та виправлена після 15 числа наступного місяця за місяцем складання податкової накладної то до продавця згідно з п. 120-1.1 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

Інформацію про статус платника ПДВ свого контрагента постачальник у он-лайн режимі може отримати  в Електронному кабінеті платника податків >>

Аналогічне роз’яснення надано листом ДФС від 27.11.2018 р. №36942/7/99-99-15-03-02-1.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»