«Вісник. Офіційно про податки»
Роялті як особливий вид платежу, який використовується як оплата за користування об’єктами права інтелектуальної власності, знаходиться під пильним контролем податківців. Особливо в частині оподаткування податком на прибуток підприємств і ПДФО.
Наразі розглянемо питання щодо можливості оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних із виплатою роялті, проаналізувавши ІПК ДФС від 20.05.2019 р. №2241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Варто зазначити, що загальні норми щодо регулювання питань реалізації права інтелектуальної власності та користування об’єктами цього права, зокрема, складання та виконання ліцензійних договорів, визначено в ЦКУ.
За користування такими об’єктами ЦКУ передбачено виплату грошової винагороди, яка для цілей оподаткування в ПКУ має назву «роялті» (як один із різновидів пасивних доходів платника).
Операції з виплати роялті за нормами ПКУ не підлягають оподаткуванню ПДВ (не є об’єктом оподаткування). Як правило, у ліцензійному договорі передбачається плата за користуванням об’єктом права інтелектуальної власності.
До поняття «постачання послуг», наведеного в пп. 14.1.185 ПКУ, належить, зокрема, операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності.
З урахуванням норм ЦКУ та ПКУ в ІПК №2241 зроблено висновок, що при здійсненні операцій з надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності без можливості його подальшого відчуження такі операції не підлягають оподаткуванню ПДВ. А у разі можливості відчуження такого права (наприклад, шляхом його продажу) плата за таке відчуження не вважатиметься роялті, а отже, підлягатиме оподаткуванню ПДВ.
***
Читайте також: