• Посилання скопійовано

Розблокували РК до ПН на збільшення: як покупцю відобразити в декларації?

У разі своєчасної реєстрації в ЄРПН розблокованого РК коригування ПН слід зробити у декларації з ПДВ за місяць його складання. А от у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – у декларації з ПДВ місяця реєстрації

Розблокували РК до ПН на збільшення: як покупцю відобразити в декларації?

ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку – постачальник може зменшити податкові зобов'язання лише після реєстрації покупцем у ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

У разі зупинення реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платник податку – постачальник може зменшити податкові зобов'язання на суму ПДВ, зазначену в ньому, після припинення процедури такого зупинення:

  • у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування – у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, у якому його складено;
  • у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, у якому його зареєстровано в ЄРПН.

Показник «сум.Перевищ» є складовою формули, за якою обраховують реєстраційну суму. Водночас цей показник відображає загальну суму перевищення задекларованих податкових зобов'язань над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних і розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.

Показник «сум.Перевищ» розраховується ДПС автоматично після прийняття звітності від платника податку та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунка коригування. У разі обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума платника.

Такий розрахунок здійснюється окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

У випадку виникнення невідповідності між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН з метою правильного обрахунку показника «сум.Перевищ»  платнику податку необхідно виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди згідно з п. 50.1 ПКУ.

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»