Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Чи показувати у декларації з ПДВ звільнений імпорт?

Звільнені від ПДВ імпортовані товари, включені до Переліку №224, в розділі II «Податковий кредит» декларації з ПДВ не відображаються

ДПС у м. Києві нагадує, що відповідно до п.71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ на період, що починається з 17 березня 2020 року та закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 р. №224 (далі – Перелік №224).

При цьому, операції з ввезення та постачання на митній території України зазначених товарів відображаються в податковій звітності з ПДВ наступним чином:

обсяги операцій з постачання на митній території України товарів, звільнених від оподаткування, вказуються у рядку 5.1 розділу I «Податкові зобов'язання» податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація), форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21 (далі – Порядок №21).

Звертаємо увагу, що для платників, які заповнюють рядок 5.1 Декларації, обов'язковим є подання додатку 6 (Д6) «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю».

Що стосується відображення операцій з ввезення на митну територію товарів, то формою Декларації та Порядком №21 не передбачено відображення обсягів придбання товарів, що ввезені на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування.

Тому товари, включені до Переліку №224, які при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування ПДВ, в розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ не відображаються.

***

Читайте також:

Джерело
ДПС у м. Києві
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі