
Коментар до ІПК ДПС від 05.06.2020 р. №2312/ІПК/14-29-04-01-07
За загальним правилом, встановленим пп. 192.2 ПКУ, зменшення суми ПЗ з ПДВ постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів (послуг), наданих особам, що не були платниками ПДВ на дату такого постачання, дозволяється лише при дотриманні обох умов:
- повернення раніше поставлених товарів у власність постачальника;
- надання отримувачу повної грошової компенсації їх вартості (у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору).
При цьому податківці у коментованій ІПК зазначають: у випадку повернення неплатником ПДВ неоплаченого товару постачальник - платник ПДВ має право скласти РК до ПН, складеної при здійсненні операцій з постачання такого товару, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ після реєстрації такого РК в ЄРПН.
Тобто, якщо покупцю - неплатнику ПДВ повертається неоплачений товар, то відповідно ніякого повернення коштів такому покупцю не буде, однак це не призведе до втрати постачальником права відкоригувати свої ПЗ з ПДВ при поверненні такого товару (за умови наявності складеного і зареєстрованого РК).
Крім того нагадаємо, що відповідно до п. 9 Порядку №1246, РК до ПН (які не видаються отримувачу (покупцю), зокрема, складені на неплатників ПДВ), підлягають реєстрації в ЄРПН самим постачальником (продавцем) – так як і податкові накладні, що складено при такому постачанні.
***
Читайте також:
- Повернення авансу покупцем: які наслідки з ПДВ?
- Повернення передоплати неплатнику ПДВ: на яку дату складати РК?
- Повернули аванс неплатнику ПДВ: чи можна коригувати ПН?
- Повернули аванс неплатнику ПДВ: що з коригуванням ПН?
- Покупець-неплатник ПДВ повернув товар: що з нарахованим ПДВ?
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!