Важливі теми
  • Скопійовано

Чи є нюанси щодо відображення зменшення ПЗ у декларації з ПДВ за лютий-травень 2022 року?

ПКУ не передбачено особливостей щодо відображення у звітності з ПДВ коригування ПЗ у бік зменшення, у період війни у разі відсутності зареєстрованих в ЄРПН РК до ПН. Тож діяти треба за загальними правилами

Чи є нюанси щодо відображення зменшення ПЗ у декларації з ПДВ за лютий-травень 2022 року?

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що Порядок коригування податкових зобов’язань у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, регулюється ст. 192 ПКУ.

Зокрема, згідно з пп. 192.1.1 ПКУ, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) розрахунку коригування до податкової накладної.

При цьому, відповідно до п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 р. №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 р. №2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Підпунктом 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів, зокрема, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Водночас, ПКУ не передбачено особливостей щодо відображення у податковій звітності з ПДВ коригування податкових зобов’язань постачальника у бік зменшення, у період дії воєнного, надзвичайного стану, у разі відсутності зареєстрованих в ЄРПН розрахунків коригування до відповідних податкових накладних. Отже, таке коригування здійснюється за правилами, визначеними пп. 192.1.1 ПКУ.

Виходячи із зазначеного, зменшення податкових зобов’язань з ПДВ на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН покупцем – платником ПДВ, який у період дії воєнного, надзвичайного стану не мав можливості своєчасно виконувати свої податкові обов’язки щодо такої реєстрації, а здійснив її після припинення або скасування воєнного стану в Україні, відображається постачальником:

  • у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому відповідно до п. 192.1 ПКУ здійснено перерахунок та складено такий розрахунок коригування – у разі реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;
  • у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому такий розрахунок коригування зареєстровано в ЄРПН – у разі реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН після сплину шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»