Нагадаємо, що 28 листопада нарешті Мінфін офіційно розповів про майбутні зміни до Порядку №1165 щодо блокування ПН. Так от з метою створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних, усунення непорозумінь між платниками податку та контролюючими органами Міністерство фінансів спільно з ДПС, представниками бізнесу та експертами у сфері оподаткування напрацьовано зміни, спрямовані на удосконалення роботи СМКОР.
Цього ж дня Комітет Гетманцева не підтримав правки до законопроєкту №8079 щодо відміни блокування ПН на час війни.
Гетманцев виступив категорично проти змін, спрямованих на припинення блокування ПН/РК. Про це повідомила сама Южаніна у своєму Телеграм-каналі.
30 листопада Южаніна в своєму Телеграм-каналі наголосила, що пройшло засідання комітету щодо зупинення блокування ПН. Але з 22 присутніх членів комітету підтримали скасування блокування лише 6.
До речі, свою думку він ґрунтує на відповіді ДПС щодо моїх пропозицій.
Далі наводимо аргументи податкової:
- Припинити блокування ПН/РК неможливо, бо“відкривається можливість у шахраїв вільно викрадати у держави кошти, через запуск схем мінімізації. Рівень безпідставно заявлених сум до бюджетного відшкодування зросте в рази при відміні роботи СМКОР, з врахуванням того, що на сьогодні 60% сум заявлених до бюджетного відшкодування підтверджуються камеральними перевірками”.
- Здійснити обов’язкову реєстрацію ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого до дня набрання чинності запропонованими мною змінами, неможливо, бо “з метою недопущення неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету податкові органи будуть змушені повернутися до практики проведення значної кількості перевірок по ланцюгу постачання”.
- Замість збільшення на 5 днів граничних термінівреєстрації ПН/РК, поданих, складених у період з 24 лютого, а також зменшення в 2 – 5 разів штрафів за порушення платниками граничного строку реєстрації ПН/РК у податковій пропонують альтернативу.
А саме - за рішенням контролюючого органу продовжити операційний день, якщо він припаде на граничний, про що буде повідомлятися не пізніше 16 години на офіційному веб-порталі контролюючого органу. - Забезпечити приймання електронних документів від платників податків не в робочі дні з 8 до 18 години, а щодня з 8 до 22 години неможливо, бо “такі зміни до постанови потребують наступного внесення змін до Податкового кодексу України, а саме до пункту 201.10 статті 201 або до пункту 69.18 підрозділу 10 розділу”.