• Посилання скопійовано

БЕБ долучилося до наради щодо механізмів протидії неправомірному застосуванню податкових пільг

Аналітики виділяють декілька поширених ознак ризиковості таких компаній. Зокрема, це працевлаштування одних і тих самих осіб у різних регіонах, мінімальна ставка оплати праці, виведення у готівку відшкодованого державою ПДВ

БЕБ долучилося до наради щодо механізмів протидії неправомірному застосуванню податкових пільг

Представники Бюро економічної безпеки України долучилися до обговорення проблеми неправомірно заявленого бюджетного відшкодування підприємствами, що засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю та оподатковуються нульовою ставкою податку на додану вартість під час господарських операцій. 

Нарада відбулася під головуванням Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. 

На зустрічі серед іншого обговорювали необхідні зміни до законодавства щодо посилення контролю за підприємствами, що мають право на пільгу. 

Адже з початку 2022 по липень 2024 року на відшкодування на 1,18 млрд грн заявило 32 суб’єкти господарської діяльності з ознаками ризиковості. Це 87% від загальної суми, заявленої до відшкодування ПДВ всіма підприємствами, що використовують згадувану пільгу.

Загалом, за інформацією аналітиків БЕБ, за цей період господарську діяльність здійснювали 132 підприємства, що засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю. 

Сума їх фінансових операцій становить 7,86 млрд грн. Отже, за рахунок сформованого від’ємного значення ПДВ 132 підприємства заявили до відшкодування 1,35 млрд грн, з яких вже відшкодовано державою – 391,9 млн грн. 

За словами заступника Директора БЕБ Андрія Пащука, аналітики виділяють декілька поширених ознак ризиковості таких компаній. Зокрема, це працевлаштування одних і тих самих осіб у різних регіонах, мінімальна ставка оплати праці, виведення у готівку відшкодованого державою ПДВ тощо.

Наприклад, компанія імпортує вживаний одяг, так званий секонд-хенд, і продає його за готівку. При цьому документально зазначають, що працівники цей одяг фасують, підшивають чи прасують.

Своєю чергою0 аналіз документів про господарську діяльність цих підприємств свідчить, що один працівник - особа з інвалідністю обробляє 680 кг одягу за добу, що  фізично неможливо. Отже, створюється лише уява виробничого процесу. 

Однак надалі компанія подає заявку на відшкодування ПДВ, який сформувався під час імпорту товару, та отримує від держави кошти, які виводить у готівку.

Наприкінці наради представники громадських організацій підтримали позицію БЕБ щодо потрібних законодавчих змін та запропонували провести низку робочих зустрічей.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»