
Нагадаємо, що в мирний час реєстр отримувачів бюджетного відшкодування був відкритим. Його можна було переглянути на сайті Мінфіну. Проте у 2022 році його, як і багато інших державних реєстрів, засекретили. Пояснення було – через безпекові причини.
З часом щодо багатьох резервів думку змінили. Але цей – і досі залишається недоступним для користувачів. Проте створено було цей реєстр недарма. Він був одним із механізмів, які дозволяли громадськості контролювати виплати з бюджету. Зараз же хто, коли і скільки бюджетного відшкодування персонально отримав, знають лише Мінфін і ДПСУ.
Загальна ж картина з бюджетним відшкодуванням така.
Ми вже наводили інформацію від Гетманцева стосовно бюджетного відшкодування. За його словами, залишок не відшкодованих сум на 1 квітня становив 26458 млн грн, тоді як на 1 березня – 24614,9 млн грн, відповідно зріс на 1843,1 млн грн.
За його ж словами, залишок невідшкодованих сум з ПДВ на 1 травня 2025 року зріс до 30 360,7 млн грн та збільшився на 3 902,7 млн грн у порівнянні з попереднім місяцем.
При цьому, за інформацією Голови ДПС Руслана Кравченко, навпаки, з бюджетним відшкодуванням ПДВ ситуація значно покращилась. З початку року на третину збільшився обсяг відшкодування ПДВ порівняно з минулим роком. За І квартал відшкодували 42,4 млрд грн.
Тепер до цього обговорення долучився і Ярослав Железняк. У своєму Телеграм каналі він висловився таким чином:
«Не тільки Forbes, але і народні депутати двічі (!!!) звертались. І шановний Мінфін, вам ніхто не давав право закривати реєстр. Я сподіваюсь, ідіотське пояснення про начебто «безпековий фактор» дуже просто розбивається як раз коментарем Гайдая. Тому раз знову у нас зʼявилися проблеми з відшкодуванням ПДВ, то поновлення повноцінної роботи реєстру тепер винесемо на найближчий Комітет».