Така можливість не виключається. Нагадаємо, що право на отримання пільги, тобто на застосування ставки 0% зі сплати податку на прибуток, платники мають, якщо:
• розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн грн;
• розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають із платником податку у трудових відносинах, є не меншим ніж дві мінімальні заробітні плати, встановлені законом.
Крім того, право на отримання цієї пільги мають платники податку на прибуток, які відповідають одному з критеріїв, визначених в абзацах «а» — «в» п. 154.6 ст. 154 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI.
Згідно зі ст. 56 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати (як при прийнятті на роботу, так і згодом) неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.
При цьому в обліковій кількості ці працівники враховуються за кожен календарний день як цілі одиниці, у т. ч. за неробочі дні тижня, що обумовлено при зарахуванні на роботу (працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств, не включаються до облікової кількості штатних працівників).
Заробітна плата працівників, які перебувають у трудових відносинах із платником податку на прибуток і працюють на частину ставки, тобто неповний робочий день, для застосування п. 154.6 ст. 154 ПКУ розраховується за кожен місяць звітного періоду в розмірі, що відповідає співвідношенню між двома мінімальними заробітними платами та відповідною частиною ставки, яку виплачують працівнику.
Отже, підприємство, працівники якого працюють неповний робочий день, може застосовувати ставку 0% податку на прибуток, за умови що таке підприємство відповідає всім іншим критеріям, установленим п. 154.6 ст. 154 ПКУ.
«Вісник податкової служби України», липень 2012 р., №26