У листі від 26.03.2018 р. №1237/6/99-99-15-02-02-15/ІПК ДФСУ погоджується із тим, що, незважаючи на наявність цієї норми, визначень, про які саме резерви (забезпечення) йдеться, в ПКУ немає. Тож, відповідно до ст. 5 ПКУ, платнику доведеться шукати їх в інших законодавчих та нормативних актах.
Ну, що таке ЄСВ і відпускні, більш-менш зрозуміло. Це визначають Закон про ЄСВ та Закон про відпустки, а також П(С)БО 11 «Зобов'язання», згідно із яким створюються зазначені резерви (забезпечення).
А ось про які інші виплати, пов’язані з оплатою праці, йдеться?
Не дивуйтеся, але податківці знову згадали про Інструкцію зі статистики заробітної плати. Адже, по суті, це єдиний документ, у якому докладно розглядається склад основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат. А також те, що до складу фонду оплати праці не входить. Незважаючи на те, що цей документ не був складений для оподаткування цих виплат, і тим більше, для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток роботодавця, податківці рекомендують скористатися саме ним.
Чи діяти за цими рекомендаціями, вирішує кожен для себе сам. Адже цей лист є індивідуальною податковою консультацією, скористатися якою може лише той платник податку, який її замовив.