ДФС в Запорізькій області зазначила, що платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента - юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, отриманим таким нерезидентом, здійснює нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом III ПКУ.
Пп. 141.4.2. ПКУ визначено, що резидент, який здійснює на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, утримує податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у пп. 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11) їх суми та за їх рахунок.
Податок сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Отже, у разі виплати нерезиденту доходу, отриманого від провадження господарської діяльності з джерелом походження з України, платник єдиного податку під час такої виплати повинен утримати податок з доходів нерезидента.
Податок з доходів нерезидента сплачується до бюджету під час такої виплати за рахунок нерезидента.
Зазначена норма передбачена пп. 141.4.2, п. 297.5 ПКУ.
Від редакції
Інформацію про виплачені доходи нерезидентам, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку, "єдинник" має зазначити у додатку ПН до декларації з податку на прибуток.
Крім рядка 23 ПН для зазначення сплаченого податку при виплаті доходів нерезидентам у звітному періоді, визначеного на підставі додатку ПН, інші показники не заповнюються. Але у декларації мають бути заповнено всі обов’язкові реквізити.
***
Читайте також: