• Посилання скопійовано

Повторно поліпшили орендований ОЗ: які наслідки з податку на прибуток?

Вартість повторного поліпшення орендованих ОЗ з метою розрахунку податкової амортизації враховується як новий об’єкт групи 9 з мінімально припустимим терміном корисного використання 12 років

Повторно поліпшили орендований ОЗ: які наслідки з податку на прибуток?

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що відповідно до пп. 14.1.138 ПКУ основні засоби – матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

При визначенні об’єкту оподаткування податком на прибуток платник має користуватися правилами бухгалтерського обліку та правилами корегування фінансового результату до оподаткування (пп. 134.1.1 ПКУ).

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, визначаються відповідно до ст. 138 ПКУ. Розрахунок амортизації основних засобів для визначення об'єкта оподаткування здійснюється у порядку, встановленому п. 138.3 ПКУ.

До речі, корегування відповідно до розділу ІІІ ПКУ, що стосуються податкового обліку поліпшення орендованих основних засобів, застосовують:

  • платники, у яких дохід за минулий рік перевищив 20 млн грн;
  • платники з меншим доходом у разі, якщо вони своєчасно не повідомили податкову про своє рішення не застосовувати вказані корегування.

Інші платники з метою оподаткування прибутку провадять облік поліпшення орендованих основних засобів виключно за правилами бухгалтерського обліку. Так, для цілей бухгалтерського обліку не має значення, за яким варіантом будуть обліковуватись повторні поліпшення орендованого об’єкту основних засобів – або додати до залишкової вартості об’єкту, або враховувати як окремий об’єкт. На фінансовий результат до оподаткування це не вплине.

Але якщо платник зобов’язаний корегувати фінансовий результат звітного періоду на різниці, передбачені розділом ІІІ ПКУ, то керуючись п. 8 П(С)БО 14 «Оренда» та п. 21 Методичних рекомендацій №561:

  • витрати на поліпшення орендованих об’єктів основних засобів в податковому обліку відображаються як окремий об’єкт групи 9 «Інші основні засоби» з мінімально припустимим терміном корисного використання 12 років відповідно до пп. 138.3.3 ПКУ;
  • вартість повторного поліпшення орендованих основних засобів з метою розрахунку податкової амортизації враховується як новий об’єкт групи 9 «Інші основні засоби» з  мінімально припустимим терміном корисного використання 12 років.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»