Як ми повідомляли
раніше, 7 вересня ВРУ підтримала у І читанні законопроект №
7655 про внесення змін до ПКУ щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі. Ним пропонується передбачити доповнення обов’язку зі сплати податку на прибуток підприємств від діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.
Зокрема, небанківські фінансові установи отримають новий обов’язок зі сплати фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток за кожний структурний підрозділ, який здійснює торгівлю валютними цінностями у готівковій формі. Його потрібно буде сплатити щомісяця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.
При цьому сплачена протягом звітного (податкового) року сума авансових внесків з податку на прибуток підприємств зменшуватиме податок на прибуток підприємств, розрахований за результатами такого звітного (податкового) року за ставкою, визначеною
пп. 136.1 ПКУ, в сумі, яка не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) рік.
28 жовтня Д. Гетманцев повідомив, що Комітет ВРУ рекомендував прийняти цей законопроект у другому читанні і в цілому.
Звісно, до законопроєкту при цьому були внесені правки:
- обов’язок зі сплати авансового внеску поширено на всіх суб’єктів, які мають право здійснювати торгівлю валютними цінностями в готівковій формі;
- передбачено градацію розміру авансового внеску залежно від населеного пункту, в якому працює пункт обміну (3 мінімальні зарплати – за кожен пункт обміну в населеному пункті, чисельність якого перевищує 50 тис. мешканців, а для всіх інших – у розмірі однієї мінімальної зарплати).
У разі підтримки ВРУ цього законопроєкту до кінця 2022 року, зміни наберуть чинності з 1 січня 2023 року.