Головна Усі новини Оподаткування Фиксований с/г податок

Реалізація підакцизних товарів сільгосптоваровиробником

Чи може сільськогосподарський товаровиробник під час застосування спеціального податкового режиму (ФСП) здійснювати діяльність з виробництва або реалізації підакцизних товарів (у т. ч. якщо частка доходу від реалізації такої продукції є меншою за 25%)?

Відповідно до п. 301.1 ст. 301 ПКУ платниками ФСП з урахуванням обмежень, установлених п. 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Згідно з пп. 301.6.2 ст. 301 ПКУ не може бути зареєстрованим як платник ФСП суб’єкт господарювання, що провадить діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 -- 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції.

Реєстрація сільськогосподарського товаровиробника платником податку скасовується за рішенням органу ДПС у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень ст. 301 зазначеного Кодексу. При цьому такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення (пп. «б» пп. 308.6.2 ст. 308 ПКУ).

Таким чином, у разі виявлення під час перевірки, що платник ФСП здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 -- 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, незалежно від частки такого доходу в загальній сумі доходу орган податкової служби скасовує такому платнику реєстрацію платника ФСП.

Сільськогосподарський товаровиробник під час застосування спеціального податкового режиму (ФСП) може здійснювати діяльність з реалізації підакцизних товарів.

Рубрика:
Оподаткування / Фиксований с/г податок
Теги:
Акциз , Сільське господарство , Фіксований с/г податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі