Відповідно до п. 301.1 ст. 301 ПКУ платниками ФСП з урахуванням обмежень, установлених п. 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Згідно з пп. 301.6.2 ст. 301 ПКУ не може бути зареєстрованим як платник ФСП суб’єкт господарювання, що провадить діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 -- 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції.
Реєстрація сільськогосподарського товаровиробника платником податку скасовується за рішенням органу ДПС у разі встановлення за результатами документальної перевірки недотримання платником податку положень ст. 301 зазначеного Кодексу. При цьому такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного місяця після місяця, у якому було встановлено таке порушення (пп. «б» пп. 308.6.2 ст. 308 ПКУ).
Таким чином, у разі виявлення під час перевірки, що платник ФСП здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 -- 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, незалежно від частки такого доходу в загальній сумі доходу орган податкової служби скасовує такому платнику реєстрацію платника ФСП.
Сільськогосподарський товаровиробник під час застосування спеціального податкового режиму (ФСП) може здійснювати діяльність з реалізації підакцизних товарів.