Це – вже шістдесят восьмий (другий у 2024 році та двадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена сільському господарству, фермерству і земельним відносинам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць. За цей час з’явилося достатньо цікавого та нового, а саме:
- розповімо, куди та в який строк сплачувати МПЗ фізособі-«єдиннику» 4 групи;
- зʼясуємо, чи вплине форс-мажор на можливість підтвердження статусу «єдинника» 4 групи;
- зазначимо, що Уряд та НБУ напрацьовують зміни до законопроєкту щодо удосконалення здійснення експорту деяких сільгосптоварів;
- зауважимо, що для учасників бойових дій планують ввести пільгові ставки оренди для сільськогосподарських угідь;
- поговоримо про оновлення порядку видачі експлуатаційного дозволу для операторів ринків.
Гарного Вам читання!
Через форс-мажор не дотримано вимогу щодо розміру частки сільгосптоваровиробництва: що зі статусом ЄП 4 групи?
Податківці у підкатегорії 108.02.01
ЗІР підкреслили, що сільгосптоваровиробнику для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи при частці власного сільгосптоваровиробництва менше ніж 75 %, необхідно разом із звітністю платника ЄП 4 групи подати копію рішення обласної ради (обласної воєнної адміністрації) про наявність обставин непереборної сили в регіоні, у якому такий платник значиться постраждалим внаслідок проведення на його земельних ділянках, що перебувають у власності або користуванні (у т.ч. на умовах оренди), бойових дій або їх тимчасової окупації збройними формуваннями рф.
Куди та в який строк сплачувати МПЗ фізособі-«єдиннику» 4 групи?
Дніпровські податківці
зауважили, що у Додатку 3 платник єдиного податку четвертої групи розраховує, зокрема, різницю між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.
Позитивне значення є частиною зобов’язань з єдиного податку (абзац другий
п. 297-1.8 ПКУ).
Визначену різницю фізособа-«єдинник» сплачує не пізніше 20 лютого поточного року на відповідний рахунок місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням.
Удосконалення здійснення експорту деяких сільгосптоварів: Уряд та НБУ напрацьовують зміни
За словами Южаніної, Кабмін і Нацбанк наполягають на ідеї прив'язки відшкодування ПДВ до повернення валютного виторгу в рамках боротьби з його неповерненням.
При цьому запуск такого складного механізму, як прив’язка відшкодування ПДВ до повернення валютної виручки, є технічно складним, вважає Гетманцев, а тому на рівні Комітету від цієї ідеї відмовилися. Але у КМУ та НБУ інша думка.
Для учасників бойових дій - пільгові ставки оренди для сільськогосподарських угідь: законопроєкт
19 січня у ВРУ зареєстровано
законопроєкт №10418 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення пільгового розміру орендної плати для земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, наданих в оренду учасникам бойових дій".
Законопроєкт
спрямований на забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками з пільговою ставкою орендної плати у розмірі 0,1 відсотка їх нормативної грошової оцінки. На
думку законотворців, це дозволить покращити інтеграцію учасників бойових дій в цивільне життя, а також дати можливість виробляти агропродукцію або здавати ділянку в суборенду.
Знайомимося з оновленим порядком видачі експлуатаційного дозволу для операторів ринків
На засіданні КМУ 12 січня
Постановою №27 було
ухвалено новий Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу.
Також Постановою затверджено нові форму експлуатаційного дозволу та форму тимчасового експлуатаційного дозволу.
Але запрацюють новації тільки через шість місяців з дня опублікування постанови. Постанову №27 було опубліковано 24 січня. Тож нові правила почнуть діяти з 24 липня.
Наразі це все.
Більше новин на тему сільського господарства ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»