Це – шостий цього року (шістдесят пʼятий загалом і чотирнадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За три тижні, які минули з написання попередньої розсилки, зʼявилося достатньо новин на тему застосування РРО та правил роботи з готівкою. Зокрема:
- зауважимо, що ПРРО від ПриватБанку відтепер працює в додатку «Термінал» у смартфоні;
- зʼясуємо, чи повинна фізособа-«єдинник» під час надання побутових послуг використовувати РРО;
- дізнаємося, як через ПРРО провести внесення чи вилучення готівки з місця проведення розрахунків;
- визначимося, чи можливо провести розрахунки готівкою та карткою за один товар;
- розповімо, в який термін слід повернути підзвітні кошти у разі скасування відрядження.
Гарного вам читання!
***
ПРРО від ПриватБанку відтепер працює в додатку «Термінал» у смартфоні
22 червня ПриватБанк у тестовому режимі запустив для підприємців новий сервіс, який дає змогу використовувати смартфони з установленим додатком «Термінал» як програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО).
Як повідомив керівник напряму торгового еквайрингу ПриватБанку Сергій Макаренко, відтепер додаток «Термінал» від ПриватБанку поєднує сучасний мобільний POS-термінал із платіжними функціями та касовий апарат на вимогу законодавства.
«Ми робимо все для того, щоб підприємцям, які ведуть невеликий бізнес, було працювати легше - додаток “Термінал” є найзручнішим засобом приймати платежі картками та гаджетами, - зазначає Сергій Макаренко. - Сьогодні ми починаємо надавати послугу фіскалізації у бета-режимі та пропонуємо всім бажаючим підприємцям підключити її у своєму додатку».
Чи повинна фізособа-«єдинник» під час надання побутових послуг використовувати РРО?
Під час надання побутових послуг на території села, селища (ремонт квартир, побутових машин, меблів, взуття, прибирання квартир, фотографування тощо) фізособи-«єдинники» І-ІІІ груп не застосовують РРО та/або ПРРО, а використовують РК та КОРО.
Водночас поза межами села, селища фізичним особам - підприємцям - платникам єдиного податку другої - третьої груп дозволено надавати побутові послуги та проводити розрахункові операції виключно зі застосуванням РРО/ПРРО. Про це ми писали тут.
Як через ПРРО провести внесення чи вилучення готівки з місця проведення розрахунків?
Київські податківці зауважили, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через ПРРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій:
- операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;
- операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.
Розрахунки готівкою та карткою за один товар: чи можливо?
ДПСУ підкреслила: якщо вартість реалізованих товарів фізособі перевищує 50000 грн, то такий розрахунок можливо провести в одному розрахунковому документі комбіновано готівковими коштами та із застосуванням платіжної картки, але за умови неперевищення суми готівкових коштів розміру 50000 грн уключно.
В який термін слід повернути підзвітні кошти у разі скасування відрядження?
Нормами законодавства не передбачено додаткових строків для повернення коштів, отриманих як аванс на відрядження, у випадках, якщо відрядження не відбулось з поважних причин (у тому числі у разі хвороби працівника).
Тобто якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути зазначені кошти на відповідний рахунок підприємства (або до каси підприємства у разі отримання авансу готівкою). Про це ми писали тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»