Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №9(13) | 04.10.2018 р.

Тринадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизам: на алкоголь, тютюн, паливо тощо

Це – вже тринадцятий (і дев’ятий у 2018 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від минулої розсилки пройшов цілий місяць; подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

 

Цього разу ми:

 • дізнаємось, як змінилися мінімальні ціни на алкоголь з 2 жовтня;
 • поговоримо про появу аж п’яти антитютюнових законопроектів;
 • визначимося, хто має сплачувати акциз при продажу товарів за договором комісії;
 • з’ясуємо, чи потрібно нараховувати акциз при поверненні тютюну та його повторному продажу;
 • розповімо, чи повинна філія юрособи ставати платником акцизного податку;
 • ...а насамкінець – дізнаємось, чи є резервуари для палива на відкритій території акцизним складом.

Гарного вам читання!

 

***

З 2 жовтня алкоголь потрібно продавати за новими цінами
Постановою КМУ від 05.09.2018 р. №748 було змінено розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Про це ми повідомляли тут, а переглянути нові розміри мінімальних цін на алкоголь можна у тексті постанови.

22 вересня ця постанова була опублікована в «Урядовому кур'єрі» №178(6294). Згідно з текстом документу, він набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування. Отже, вже з 2 жовтня 2018 року почали діяти нові мінімальні ціни на алкоголь (про це, зокрема, пишуть і самі податківці).

 

Звертаємо увагу: відповідно до приміток до додатку до Постанови №748 урядовці затвердили ще й правила округлення розрахунків при продажу алкоголю. Зокрема, мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни алкоголю мають округлюватися:

 • у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;
 • у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

Тож з 2 жовтня податківці вже не зможуть штрафувати за невідповідність встановленим цінам на алкоголь у зв'язку з впровадженням порядку їх заокруглення.

 

Комісіонер продає підакцизні товари комітента: що з акцизом?
Запорізькі податківці вказали, що платником акцизного податку є роздрібний торгівець, який здійснює реалізацію підакцизних товарів. За договором комісії комісіонер зобов’язується за дорученням комітента за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 ЦКУ).

На підставі вищенаведеного платником роздрібного акцизу є комісіонер, як особа, яка здійснює реалізацію товарів (в т.ч. через власні пункти продажу).

 

Покупець повернув тютюн та його повторно продано: що з акцизом?
Податківці із «Вісника» зауважили, що у разі повернення покупцем підакцизних товарів з причин, не пов’язаних з усуненням недоліків чи знищенням товару (продукції), коригування податкових зобов’язань зі сплати акцизного податку не проводиться.

Тому й доплату акцизного податку на суму різниць ставок (у разі їх зміни) при повторній реалізації підприємством поверненої якісної підакцизної продукції робити не потрібно.

 

У платника акцизного податку з'явилася філія: податкові наслідки
Податківці з Запорізької області пояснили, що платником акцизного податку є суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі. Своєю чергою, за п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ суб’єктами господарювання є юрособи.

Філія ж є тільки відокремленим підрозділом юрособи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (ч. 1 ст. 95 ЦКУ). Саме тому філія юрособи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку. Тож всі функції платника за філію має виконувати юрособа.

 

У ВРУ зареєстровано п'ять антитютюнових законопроектів
6 вересня на сайті ВРУ було зареєстровано законопроекти №9056, №9057, №9058, №9059 і №9060.

За ними пропонується:

 1. електронні сигарети включити до переліку тютюнових виробів, а рідини для електронних сигарет – до переліку підакцизних;
 2. ставку податку на рідини для електронних сигарет, які містять нікотин, встановити на рівні 10 грн/1 мл, а мінімальне акцизне зобов’язання – 11 грн/1 мл;
 3. ставку акцизу на електронні сигарети на 2018 рік встановити на рівні 577,98 грн/1 тис. шт., з щорічним підвищенням на 20% до 2071 грн у 2025 році;
 4. підвищити митні тарифи на сигари і сигарили, які містять тютюн, в пачках по 20 шт. з 10% до 15%, а також встановити мито на електронні сигарети на рівні EUR8/1 тис. шт., а на рідину для електронних сигарет – 10%;
 5. заборонити виробництво і продаж тютюнових виробів, що містять аміак, амоній і сечовину або їх поєднання;
 6. підвищити адвалорну ставку акцизу на сигарети з 12% до 16%, а суму акцизу збільшити на 189 грн. У разі недотримання виробником або імпортером розрахункової формули акцизу до нього буде застосовуватися коефіцієнт 1,3.

 

Наостанок – коментар від редакції
Чи є резервуари для палива, що розташовані на відкритій території, акцизними складами? Чи мають бути обладнані акцизні склади витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками? Про це все ми розповідаємо у коментарі до індивідуальної податкової консультації від 31.08.2018 р. №3793/6/99-99-12-02-02-15/ІПК.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі