Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №1(16) | 08.01.2019 р.

Шістнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизам: на алкоголь, тютюн, паливо тощо

Це – вже шістнадцятий (і перший у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від попередньої розсилки минуло більше місяця, подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

  • поговоримо про зміни щодо акцизного податку у 2019 році;
  • прокоментуємо нові правила оподаткування авіаційного палива;
  • нагадаємо про випадки обов’язкового застосування РРО на АЗС;
  • визначимося, коли складати акцизну накладну при використанні пального на власні потреби;
  • дізнаємося, чи сплачувати акциз, якщо підакцизні товари зіпсовано;
  • розповімо, як оподатковувати акцизом набори з підакцизних та непідакцизних товарів;
  • нагадаємо, як визначається обсяг залишків пального для реєстрації акцизних накладних

Гарного вам читання!

***

 

Нові правила оподаткування акцизом імпорту бензинів та палива для реактивних двигунів
З 1 січня 2019 року змінилися правила оподаткування акцизом імпорту бензинів та палива для реактивних двигунів. Зокрема:

  • ввезення бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів оподатковується за ставками акцизу, збільшеними у 10 разів;

  • 10-кратний коефіцієнт не застосовується, коли імпортер або виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів видав податковий вексель;

  • вексель погашається без сплати коштами акцизного податку у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель.

 

Продаж пального на АЗС – тільки із застосуванням РРО
Волинські податківці нагадали, що РРО застосовується, якщо розрахунки за продані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, талонів, відомостей на відпуск нафтопродуктів тощо.

Без РРО можна обійтися лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні та відпускається не через колонку АЗС.

 

Використовуєте пальне на власні потреби: коли складати акцизну накладну?
Дніпропетровські податківці наголосили, що акцизні накладні на обсяги використаного пального на власні потреби слід складати в день передачі пального з метою використання його у власній госпдіяльності. Зареєструвати таку акцизну накладну слід не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою її складання.

Але так буде лише до 1 липня 2019 року. Після цієї дати строк реєстрації акцизної накладної на власне споживання буде залежати від того, звідки було використане пальне на власні потреби – з акцизного складу чи з акцизного складу пересувного (3 к.д.) чи з місця роздрібної торгівлі пальним (15 к.д.).

 

Під час транспортування були зіпсовані підакцизні товари – акцизу немає
Запорізькі податківці вказали, що норми ПКУ не відносять до об’єкта оподаткування акцизом обсяги зіпсованих, знищених, втрачених підакцизних товарів.

Тому нараховувати акциз у разі зіпсування алкоголю та тютюну не потрібно.

 

У набори включено підакцизні та непідакцизні товари – акциз сплачуємо тільки з підакцизних
Якщо підприємство здійснює операції з реалізації кінцевим споживачам наборів, до складу яких входять підакцизні та непідакцизні товари (наприклад, цукерки та алкогольні напої), то за такими операціями об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Тобто буде оподатковуватися акцизом вартість тільки підакцизного товару, а не всього набору. Для цього через РРО доведеться пробивати окремо підакцизні товари з набору і окремо – непідакцизні. Про це докладніше ми розповідали тут.

 

Як визначати обсяг залишків пального для реєстрації АН?
Податківці нагадали складові формули визначення обсягу залишків пального для реєстрації акцизних накладних:

∑АНакл = ∑АНаклОтр +∑АМитн + ∑ЗаявкиПоповн – ∑КоригЗаявкиПоповн – ∑АНаклВид – ∑Втрат.

При цьому суб’єкти господарювання – виробники пального визначають обсяг залишків пального, на який вони мають право зареєструвати АН в ЄРАН при реалізації виробленого товару, шляхом надсилання запиту до ДФС за формою J1302701.

До речі, з 1 липня 2019 року до формули буде включено новий показник ∑АмитнЕкспорт, який буде зменшувати результат формули та являє собою загальний обсяг експортованого пального, на який складені АН.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Платників акцизного податку в 2019 році чекають великі зміни. Це стосується обігу як пального, так і спирту етилового. Щоправда, такі зміни запрацюють з липня 2019 року і вимагають прийняття підзаконних нормативних актів. Про це докладніше тут.

 ***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизна накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі